X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Wybierz polisę dla dziecka na ferie

Do najpopularniejszych form wypoczynku feryjnego należą zimowiska, podczas których dzieci uczą się jazdy na nartach, czy snowboardzie. Niestety także jazda na lodowiskach, czy na sankach – podczas zwykłych zimowisk szkolnych, zorganizowanych w miejscu zamieszkania dziecka, także stwarza ryzyko urazów. Aktywność fizyczna zimową porą sprzyja wielu różnym kontuzjom – najczęstsze z nich to wszelkiego rodzaju złamania i skręcenia kończyn.


Tego typu urazy wymagają pomocy specjalistycznej w szpitalu. Z reguły przez dłuższy czas trwa w ich przypadku rekonwalescencja, którą należy wspomagać rehabilitacją, a to wiąże się często z dodatkowymi kosztami. Instytucje ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynkowym, przygotowują co roku bogatą ofertę ubezpieczeń dla uczestników obozów zimowych. 

Bezpiecznie na stoku z polisą

Oferta wyjazdów zimowych dla dzieci jest bardzo szeroka. Ferie uczniom organizują szkoły,  biura podróży i organizacje pozarządowe. Nie wszystkie zajęcia wiążą się z koniecznością wyjazdu z miasta, ale wiele z nich, zwłaszcza, jeśli uwzględnić charakter zimowych zabaw, niesie z sobą ryzyko.

W czasie ferii dzieci się nie nudzą
 

Niezależnie do tego, czy dziecko pozostanie w domu i będzie chodzić na spotkania z rówieśnikami, czy też wyjedzie na zimowe wakacje w góry, powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo. Narty, snowboard, sanki i łyżwy to forma aktywności zalecania najmłodszym w okresie zimowym, ale - jak podczas uprawiania jakiejkolwiek innej dyscypliny sportowej - zdarzyć się może mało przyjemny w skutkach wypadek. Zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy młodość i związany z tym brak wyobraźni.

Zofia Dmochowska, ekspert portalu www.ubezpieczniaonline.pl podkreśla, że istotnym elementem przygotowania do ewentualnego wyjazdu dziecka poza domem w trakcie ferii, jest zapoznanie go z zasadami bezpieczeństwa: W ferworze zabawy i przebywania wśród rówieśników łatwo o nieostrożność, zwłaszcza podczas jazdy na nartach. Dlatego uczulam Państwa na zwrócenie dzieciom szczególnej uwagi na podstawowe zasady bezpieczeństwa na stoku.

Chodzi nie tylko o to, by dziecko samo starało się uważać na innych użytkowników stoku, ale również by obserwowało zachowania innych, zwłaszcza tych, którzy popisują się brawurą. Konsekwencje takich zachowań mogą być dla młodego narciarza opłakane. Kontuzja w postaci złamania kończyny lub skręcenia stawu wymaga udzielenia pomocy przez ortopedę. Po zdjęciu usztywnienia konieczna jest wielotygodniowa rehabilitacja. Wszystko to wiąże się z wydatkami.

Ubezpieczenie dla dziecka na ferie
 

Dlatego właśnie przed wyjazdem dziecka na ferie warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu. Choć na ogół korzysta ono z polisy NNW, jaką szkoła wykupuje na początku roku szkolnego dla wszystkich uczniów. Ubezpieczenie przez 12 miesięcy obejmuje dzieci ochroną od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ponieważ jest to ubezpieczenie grupowe, więc składka jest bardzo niska. Ważny jest jednak jej zakres. Warto zapoznać się z umową i sprawdzić, czy ubezpieczyciel bierze odpowiedzialność wyłącznie za wypadki, jakie zdarzą się dzieciom podczas zajęć w szkole, czy także w drodze do niej, z niej, w domu, na podwórku, boisku, w czasie weekendowego pobytu u rodziny itd.

W czasie wyjazdów narciarskich tego typu polisa może okazać się jednak niewystarczająca. Nie obejmuje bowiem odpowiedzialności cywilnej, a więc ubezpieczenia, z którego pokryć można ewentualne szkody wyrządzone innym użytkownikom stoku. Jeśli dziecko wyjeżdża na narty za granicę, z polisy nie pokryjemy kosztów poszukiwania i ratownictwa w górach. Będziemy musieli wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy euro.

Kup ubezpieczenie dla swojego dziecka


Karta EKUZ dla małego narciarza
 

Na wyjazdy zagraniczne do państw Unii Europejskiej, a także Szwajcarii, Norwegii, Islandii i Lichtensteinu powinniśmy wyposażyć dziecko w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta wydawana jest bezpłatnie przez NFZ. Na jej podstawie, w wymienionych państwach, możemy bezpłatnie korzystać z publicznej opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jak mieszkańcy tych krajów.

Dokument ten ma jednak kilka mankamentów, o których warto pamiętać:
  • nie obejmuje kosztów transportu ofiary wypadku do rodzimego kraju
  • nie zawiera opcji ubezpieczenia typowo narciarskich, tj. pokrycia kosztów: ratownictwa górskiego i poszukiwania, ubezpieczenia sprzętu od zniszczeń kradzieży, OC na stoku, ani natychmiastowej pomocy (assistance)

 o co pytać agenta ubezpieczeniowego 

źródło: materiały własne


Poczytaj więcej o tym, jak oszacować sumy ubezpieczenia w polisie narciarskiej.


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź