X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie kosztów leczenia w polisie narciarskiej

Data dodania:

W polisie, którą kupujemy na wyjazd narciarski znajdziemy pozycję opisaną jako ubezpieczenie kosztów leczenia (KL) lub ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KLZ). Czego dotyczy ta część naszego ubezpieczenia? Pokrycia wydatków związanych z koniecznymi dla ratowania naszego życia i zdrowia zabiegami, jaki przeprowadzone zostaną, gdy w czasie pobytu za granicą trafimy do placówki medycznej.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie kosztów leczenia dotyczy wyłącznie sytuacji nagłego zachorowania lub poszkodowania w wypadku, do których to zdarzeń doszło podczas naszego pobytu za granicą. Oznacza to, że ubezpieczenie nie pokryje kosztów leczenia chorób, które przyjechaliśmy leczyć w zagranicznym szpitalu albo które są następstwem wcześniej przebytych schorzeń.

Jeśli więc, przykładowo, kilka lat wcześniej przebyliśmy zawał, a w czasie pobytu na nartach za granicą po raz kolejny doznamy ataku serca, ubezpieczenie nie pokryje kosztów leczenia z tym związanych. Chyba, że nasza polisa obejmuje leczenie chorób przewlekłych, co automatycznie oznacza wyższą składkę.

W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) znajdziemy szczegółowe określenie sytuacji, w jakich ubezpieczyciel zgadza się, w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia, wziąć na siebie odpowiedzialność finansową, a także wyłączonych z ochrony ubezpieczeniowej.

Najczęściej więc spodziewać się możemy, że nasze ubezpieczenie kosztów leczenia pokryje wydatki poniesione na zabiegi, badania, a także leki i środki opatrunkowe, jeśli będą one niezbędne dla ratowania naszego życia lub zdrowia i zalecane przez lekarza prowadzącego leczenie za granicą. Ponadto potrzebować będziemy rachunków i faktur potwierdzających poniesione wydatki, a także pisemnej diagnozy z placówki medycznej, która udzieliła nam pomocy.

Pamiętajmy o tym, że odpowiedzialność ubezpieczyciela ustaje, jeśli konieczna jest kontynuacja leczenia w kraju. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą oznacza, że póki przebywamy w obcym kraju, towarzystwo pokrywa wszystkie przewidziane umową ubezpieczenia wydatki związane z naszą terapią. Ubezpieczyciel nie pokryje natomiast kosztów związanych z kontynuowaniem leczenia w Polsce.

Żeby ubezpieczenie kosztów leczenia okazało się skuteczne, a więc faktycznie zagwarantowało nam pokrycie wydatków na pomoc medyczną za granicą trzeba przedstawić w towarzystwie oryginały rachunków i faktur za leczenie, zabiegi, badania, środki opatrunkowe, medykamenty i transport medyczny.

Ubezpieczenie kosztów leczenia przyda się również podczas wyjazdu w cieplejsze kierunki, np. w czasie majówkowego wyjazdu: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/gdzie-na-majowke-w-2023/556.html


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź