X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenia dla narciarzy

Data dodania:

Ubezpieczenia dla narciarzy to oferta dla osób, które pamiętają o tym, że nasze dobra – a są nimi zdrowie, życie oraz majątek – mogą być narażone na uszczerbek na skutek nieprzewidzianych wydarzeń na stoku.

Zdrowia oraz życia, w przeciwieństwie do drogiego sprzętu narciarskiego, nie można przeliczyć na pieniądze. Niemniej jednak dobrze wiedzieć, że ubezpieczenia dla narciarzy mogą uchronić nas przed wydatkami, które znacznie uszczuplą nasz majątek.

Jeśli na skutek wypadku na stoku konieczne będzie skomplikowane leczenie a później rehabilitacja, odpowiednio dobrana polisa zagwarantuje świadczenie, którego wysokość pokryje związane z powrotem do zdrowia, niezbędne wydatki.

Ubezpieczenia dla narciarzy konstruowane są w formie pakietów, obejmujących najczęściej koszty leczenia za granicą (KLZ), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (OC).  To podstawowe elementy ubezpieczenia dla narciarzy, ale katalog ryzyk, objętych ochroną ubezpieczeniową można poszerzyć.

Wiąże się to, oczywiście, z wyższą składką. Na ogół niewiele większą od ceny podstawowej polisy, dlatego warto zastanowić się, czy nie będzie oszczędnością dopłacenie tych kilku złotych. Zwłaszcza, jeśli przyjdzie nam później wyłożyć z własnej kieszeni nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych?

Co obejmują pozostałe warianty ubezpieczenia dla narciarzy, które nieubezpieczone są aż tak drogie? Jest to pokrycie, do sumy ubezpieczenia, kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej. Warto pamiętać, że na Słowacji oraz w krajach alpejskich, a także w Kanadzie i USA przyjdzie nam uregulować należność za, przykładowo, odnalezienia nas, przysypanych śniegiem po zejściu lawiny. Chyba, że wcześniej pomyśleliśmy o tym, by przejrzeć ubezpieczenia dla narciarzy i kupić odpowiednią dla siebie polisę.

Nie można również lekceważyć zagrożenie wyjeżdżając w polskie góry. Tu przyda się nam z pewnością ubezpieczenie NNW oraz OC. Nie będzie zbędnym wydatkiem ubezpieczenie sprzętu narciarskiego. Wszystko to obejmie ochroną umowa ubezpieczenia dla narciarzy.

Nie zapominajmy o zapoznaniu się z wyłączeniami w naszej polisie narciarskiej. Ubezpieczyciel może nie uwzględnić naszych roszczeń do wypłaty świadczenia za doznany uszczerbek na zdrowiu, wyrządzoną innemu narciarzowi szkodę czy też kradzież naszych nart, jeśli na stoku pozwoliliśmy sobie na wypicie grzanego piwa czy herbaty z rumem, a także wtedy, gdy do zdarzenia doszło na skutek naszej lekkomyślności i niefrasobliwości.

Warto zapoznać się z wyłączeniami w umowie ubezpieczenia dla narciarzy, by później nie być rozczarowanym, że nasza starannie dobrana polisa nie spełniła swojej roli.


Autor: Karol Węgrzyniak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź