X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie narciarskie – jak oszacować koszty leczenia

Wyjazd na narty kojarzy się z przyjemnościami i beztroską. Jednak to właśnie na stoku zdarza się najwięcej nieszczęśliwych wypadków i zdrowotnych dolegliwości, jak choćby zatruć pokarmowych, które skutecznie mogą nam zepsuć wypoczynek. Jeśli do zdarzenia dojdzie za granicą nasze i tak złe samopoczucie dodatkowo pogorszy świadomość, że do wakacyjnych wydatków dorzucić musimy – w najlepszym razie – kilkanaście tysięcy euro.

 

Z fakturą opiewającą na takie sumy możemy wrócić z szusowania po alpejskich stokach, gdyby okazało się, że podczas tej wyprawy konieczne było przeprowadzenie operacji ratującej nasze życie, i to w szwajcarskiej klinice. Co jeszcze powinniśmy doliczyć do tych niespodziewanych wydatków? Koszty kilkudniowego pobytu w szpitalu, zakupu medykamentów i materiałów opatrunkowych, wreszcie specjalistyczny transport do Polski, pod troskliwą, choć kosztowną, opieką lekarza i pielęgniarki.

 

Polisa narciarska, o czym wiedzą czytelnicy często wyjeżdżający za granicę, to podstawowe wyposażenie udającego się na ośnieżone stoki. Ale czy na pewno dokładnie wiemy, co kryją jej zapisy? Jakiego rodzaju koszty związane z naszym leczeniem zobowiązuje się pokryć towarzystwo ubezpieczeniowe? Do jakiej wysokości? Jakie zdarzenia i okoliczności, w których do nich doszło nie są objęte ochroną ubezpieczeniową?

Ubezpieczenie kosztów leczenia w państwach UE – karta EKUZ


Od roku 2004 Polska jest w Unii Europejskiej, co bardzo nam, obywatelom ułatwia sprawę w razie konieczności skorzystania z usług medycznych podczas podróży po Europie. Warto więc, wyjeżdżając na zdobywanie szwajcarskich, austriackich, włoskich czy słowackich stoków pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Ze stosownym wnioskiem należy pójść do NFZ, by wyjść z budynku z dokumentem, uprawniającym nas do korzystania w podstawowym zakresie z opieki medycznej za granicą.

Warto jednak mieć kartę EKUZ. Ten mały niebieski kartonik w razie konieczności oszczędzi nam podczas pobytu za granicą konieczności wyjaśniania, czy jesteśmy, czy też nie jesteśmy uprawnieni do korzystania ze świadczeń medycznych w ramach publicznej służby zdrowia.

EKUZ obowiązuje w krajach Wspólnoty, jak również w należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA), a więc Islandii, Liechtensteinu, Norwegii oraz Szwajcarii. Możemy posługiwać się kartą EKUZ również korzystając z niezbędnej pomocy lekarskiej w czasie pobytu na terytoriach francuskich, portugalskich i hiszpańskich.

EKUZ nie wystarcza, kup polisę

źródło: materiały własne


Poszerzamy zakres podstawowego ubezpieczenia zdrowotnego – polisa narciarska


Warto pamiętać, że EKUZ nie zapewni nam ubezpieczeniowej ochrony we wszystkich państwach świata, co więcej zakres świadczeń jest ograniczony. Przykładowo w niektórych krajach to pacjent płaci za transport sanitarny z miejsca zdarzenia do szpitala lub ambulatorium. Podobnie rzecz się ma z akcją ratowniczą i poszukiwawczą. W Austrii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, USA, Kanadzie i w sąsiedniej Słowacji za wyjazd ratowników płaci poszkodowany. Kosztuje zarówno ich praca, jak i transport z miejsca zdarzenia do placówki medycznej. 

Możemy więc wrócić z wakacji z fakturą opiewającą na kwotę 1.000 euro. Jak nietrudno przeliczyć będziemy musieli przelać na zagraniczne konto około 4.000 zł.

Co w sytuacji, w której po wypadku lub nagłym zachorowaniu za granicą i udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej trzeba będzie przetransportować nas z któregoś z bliżej położonych europejskich krajów do szpitala w Polsce, na kontynuację leczenia? Ubezpieczenie w NFZ nie pokrywa takich wydatków, a mogą one wynieść:
 

nawet 15.000 euro, jeśli konieczne będzie przewiezienie chorego specjalnie do tego przystosowanym samolotem
koszty transportu sanitarnego z innych państw europejskich mogą wynieść nawet 90.000 zł

źródło: materiały własne


Polisa narciarska w takiej sytuacji zagwarantuje nam zorganizowanie i pokrycie wydatków związanych z repatriacją do Polski. Oczywiście, pod opieką personelu medycznego i takim środkiem transportu, jaki ze względu na nasz stan będzie najodpowiedniejszy.

Sprawdź, co może zawierać Twoje polisa


Rozszerzenie polisy narciarskiej – choroby przewlekłe i sporty ekstremalne


Kupując ubezpieczenie narciarskie, które pozwoli pokryć ewentualne koszty leczenia w czasie zagranicznego pobytu powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU), zwracając szczególną uwagę na:

wyłączenia, a więc zdarzenia, które wykluczają pokrycie kosztów leczenia np. choroby przewlekłe, uprawianie sportów, które ubezpieczyciel uzna za ekstremalne
wysokość kwot, jakie ubezpieczyciel zobowiązuje się pokryć za nasze leczenie za granicą przy wyjazdach do państw Europejskich zaleca się ubezpieczenie kosztów leczenia nawet do kwoty 50.000 euro. Za taką polisę zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet 200 zł, ale to i tak niewiele w porównaniu z ewentualnym obciążeniem nas kosztami leczenia w wysokości 30.000 euro, które uregulować będziemy musieli z własnej kieszeni

źródło: materiały własne


Choroba przewlekła jest różnie rozumiana przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. Dlatego warto zapoznać się z OWU i przeczytać wszystkie paragrafy bardzo uważnie, w razie potrzeby dopytując przedstawiciela ubezpieczyciela o szczegóły. Na ogół jednak spodziewać powinniśmy się zapisu w brzmieniu: „choroba przewlekła to stan chorobowy, który charakteryzuje powolny rozwój oraz długookresowy przebieg”.

Przykłady chorób przewlekłych
epilepsja
nowotwory
cukrzyca
astma
schorzenia układu krążenia
choroby serca

źródło: materiały własne

Ubezpiecz się na wyjazd

Towarzystwo ubezpieczeniowe odmówi pokrycia na podstawie standardowej polisy turystycznej kosztów naszego leczenia za granicą, jeśli trafimy do szpitala z powodu choroby przewlekłej lub jej powikłań. Jeżeli więc leczymy się od dłuższego czasu (w chorobie przewlekłej przyjmuje się, że są to co najmniej 2 miesiące) wyjeżdżając na wakacje poszerzmy nasze ubezpieczenie o koszty leczenia chorób przewlekłych.

Podobnie przyda się rozszerzenie ubezpieczenia jeśli zamierzamy uprawiać sporty ekstremalne, a do tych zdecydowanie zalicza się narciarstwo zjazdowe i snowboarding. Odpowiedni, zapewne droższy pakiet zagwarantuje nam jednak odpowiednią ubezpieczeniową ochronę.

Z dobranym do naszych potrzeb ubezpieczeniem narciarskim i właściwie oszacowanymi kosztami leczenia powinniśmy cieszyć się zimową aurą i szusować beztrosko po alpejskich, pirenejskich czy też tatrzańskich stokach.


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź