X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

NNW w ubezpieczeniu narciarskim – przezorność przydatna na stoku

Mając ubezpieczenie narciarskie obejmujące NNW, ubiegać się możemy o odszkodowanie za doznany - na skutek nieszczęśliwego wypadku podczas szusowania - uszczerbek na zdrowiu. Wysokość takiej rekompensaty zależy od sumy ubezpieczenia, którą wybrać możemy samodzielnie, przed podpisaniem polisy. Ubezpieczenie NNW, będące częścią pakietu ubezpieczenia turystycznego na ogół opiewa na dość niską kwotę. Wybierając wyższą sumę ubezpieczenia, nadal zapłacimy niewielką składkę, ponieważ NNW to jeden z najtańszych składników polisy.

W poprzedniej części naszego Poradnika Ubezpieczonego Turysty omówiliśmy ubezpieczenie kosztów leczenia, jakie może się okazać niezbędne w czasie naszego - niezbyt szczęśliwego, skoro ulegliśmy wypadkowi - pobytu na narciarskim wypadzie za granicą. Jeśli wyszliśmy już ze szpitala, możemy, mając ubezpieczenie narciarskie obejmujące NNW, ubiegać się o odszkodowanie za doznany na zdrowiu uszczerbek.

NNW – warto ubezpieczyć się na maksymalną sumę


W niektórych towarzystwach maksymalna stawka NNW wynosi tylko 20.000 złotych. Ale znajdziemy również oferty, w ramach których możemy ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę maksymalną sięgającą nawet 100.000 zł. Ponieważ składka nie jest wysoka, dlatego warto ubezpieczyć się na maksymalne sumy, oferowane przez towarzystwo. Pamiętajmy, że wysokość odszkodowania, w razie wypadku, obliczana jest procentowo od kwoty ubezpieczenia.

Jeśli upadając na stoku złamiemy obojczyk (zdarzenie to szacuje się jako 8-procentowy uszczerbek na zdrowiu), a ubezpieczeni jesteśmy od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę 100.000, wówczas wypłacona zostanie nam rekompensata w wysokości 8.000 zł. Analogicznie jeśli nasze NNW opiewa na 10.000 zł będzie to 800 zł odszkodowania.

Ta druga opcja ubezpieczenia w przypadku wyjazdu krajowego, na dwa tygodnie wymagać będzie od nas opłacenia składki w wysokości zaledwie 5 zł. Polisa na podróże zagraniczne, obejmująca również koszty leczenia, to wydatek od 3 zł za każde 3 dni. Warto?

Ubezpiecz się na wypadek NNW


Ubezpieczenie narciarskie to polisa dla aktywnych


Uprawianie amatorsko niektórych sportów, udział w zawodach czy treningach sportowych i powstałe na ich skutek nieszczęśliwe zdarzenia mogą nie wchodzić w zakres objętej zwyczajną polisą turystyczną ochrony. Jeśli więc wyjeżdżamy, by uprawiać narciarstwo, a więc zjeżdżać na nartach lub na snowboardzie, warto poszerzyć zakres ubezpieczenia turystycznego lub wykupić dedykowaną narciarzom polisę.

Wyłączenia NNW

źródło: materiały własne


Wyruszając na zagraniczne stoki warto wykupić polisę powalającą nam ubezpieczyć się od kosztów ewentualnej akcji poszukiwawczej i ratowniczej. W państwach alpejskich, USA, Kanadzie i na Słowacji za przeprowadzenie takiej akcji płaci się z własnej kieszeni. Podobnie jak za przetransportowanie rannego narciarza ze stoku do placówki medycznej. Tego rodzaju wydatki pokryć można również z ubezpieczenia.


Wyłączenia odpowiedzialności w ubezpieczeniu NNW dla narciarza


Warto zwrócić uwagę na wyszczególnione w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) wyłączenia, a więc sytuacje, w których wypłata odszkodowania nam nie przysługuje.

W kontekście ostatnich wydarzeń politycznych na świecie warto pamiętać, że żaden ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania, jeżeli wypadek spowodowany był działaniami wojennymi, aktami terroru czy też stanem wojennym. Niezależnie od sympatii politycznych i jak najlepszych pobudek nie bierzmy też udziału w zamieszkach bądź demonstracjach.

Kompleksowa polisa dla Ciebie


Przezorny nie tylko ubezpiecza się od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale również nie prowokuje sytuacji, które mogą do nich doprowadzić. Szczególnie jeśli pojechał zdobywać alpejskie stoki.


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź