X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Wyjazd narciarski przed Tobą? Pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu!

Data dodania: 2016-11-30

Wyjazd na narty lub deskę zawsze wymaga odpowiednich przygotowań. Z pewnością wiesz o tym, jeżeli nie pierwszy raz wybierasz się na stok, ale także jeśli jesteś początkującym fanem zimowych sportów. Coraz więcej osób decyduje się sprawdzić, jak faktycznie wygląda uprawianie narciarstwa czy snowboardu oraz coraz częściej mówi się o tym we wszelkiego rodzaju mediach, dlatego temat ten nie jest dla nikogo obcy.

Gdy przygotowania do wyjazdu stają się dla Ciebie coraz bardziej realne, z pewnością będziesz poszukiwać szczegółowych informacji o tym, co musisz zrobić oraz na co się nastawić. Grupa Mondial Assistance przygotowała materiał na temat tego, na co zwrócić uwagę planując wyjazd na narty. Na jego podstawie można wyodrębnić trzy podstawowe kroki, mające na celu wskazać Ci właściwy kierunek działań.

  1. Przygotuj ciało
  2. Właściwie zabezpiecz sprzęt narciarski
  3. Wykup odpowiednie ubezpieczenie

Właściwa kondycja na stoku


Pierwszym elementem, o którym musisz pamiętać, jest odpowiednie przygotowanie fizyczne. Jeżeli pominiesz ten punkt, możesz się spodziewać, że już po pierwszej godzinie zjazdów, będzie wystarczająco zmęczony, aby mieć ochotę na kolejne zjazdy, a do tego kolejnego dnia odczujesz intensywne zakwasy. Nieprawidłowe przygotowanie ciała sprzyja także licznym kontuzjom. Każdy upadek może oznaczać złamanie czy zwichnięcie, przez które niemożliwe będą kolejne szusy.

W takiej sytuacji z pewnością niezbędne okaże się ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie wyjazdów narciarskich. Podczas pobytu za granicą, poza EKUZ, będzie to jedyne rozwiązanie, aby uniknąć wysokich kosztów za ewentualne usługi medyczne.

Odpowiednio przygotowany sprzęt


Jeżeli posiadasz swój sprzęt, także musisz sprawdzić przed wyjazdem jego stan. W odpowiednich punktach serwisowych możesz wyostrzyć narty, nasmarować je oraz wyregulować wiązania. Pamiętaj, że niewłaściwie przygotowane narty czy deska, mogą być przyczyną wypadku na stoku. Aby uniknąć takiej sytuacji, zdaj się na specjalistów i sprawdź swój sprzęt narciarski.

Każdy narciarz doskonale wie, ile może kosztować dobry sprzęt sportowy. Przed wyjazdem pamiętaj o tym, aby polisa objęła również Twoje mienie. Kupując ubezpieczenie wybierz opcję ochrony sprzętu sportowego, która okaże się pomocna jeżeli dojdzie do jego zniszczenia, utracenia lub zniszczenia.

kup ubezpieczenie

Pamiętaj o kompleksowej ochronie


Polisa narciarska to nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia czy sprzętu sportowego. Jako uczestnik stoku powinieneś mieć świadomość ryzyka czyhającego na stoku oraz tego, że kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa powinna zawierać również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Ubezpieczenie narciarskie zapewnia Ci także zwrot kosztów ratownictwa i poszukiwań, który okaże się niezbędny za granicą. O ile w Polsce to NFZ poryje za nas te koszty, o tyle za granicą obowiązek płacenia spadnie na Ciebie. Konieczność ponoszenia kosztów ratownictwa poza Polską dotyczy także mieszkańców danego państwa. Jak mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance:

- Polska jest jednym z nielicznych krajów, w których bezpłatna jest pomoc ratowników górskich. Należy jednak pamiętać, że we Włoszech, Czechach, Słowacji i Austrii za koszt akcji ratunkowej płaci poszkodowany. Jeśli interwencja wymaga wykorzystania helikoptera ratunkowego może wynieść ona nawet kilka tysięcy euro dlatego wyjeżdżając w góry musimy odpowiednio zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Zakup ubezpieczenia wydaje się więc niezbędny do odpowiedniego przygotowania do wyjazdu narciarskiego. Już teraz porównaj oferty czołowych towarzystw, korzystając z naszego kalkulatora.

Ubezpiecz się na wyjazd

Na podstawie informacji prasowej Mondial Assistance z dnia 29.11.2016

Julietta Pawlak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź