X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Ubezpieczenie turystyczne i narciarskie z biurem podróży to za mało

Decydujesz się na zimowy wyjazd z biurem podróży, od którego otrzymujesz informację, że zostałeś objęty ubezpieczeniem turystycznym. Pewnie umknie Ci ta ważna wiadomość, bo przed urlopem masz do załatwienia o wiele ciekawsze sprawy. Zastanawiasz się nad nowym sprzętem narciarskim czy najmodniejszą w tym sezonie kurtką i spodniami. Nie chcemy Ci psuć urlopowego nastroju, ale powinieneś wiedzieć, że ubezpieczenie z biurem podróży może nie wystarczyć.


Odrobinę rozpieszczeni premią, którą wydaliśmy na najnowszy sprzęt narciarski i kurtkę w najmodniejszym tego sezonu kolorze nie zastanawiamy się nad niechcianymi przygodami, które podczas białego szaleństwa mogą się nam przydarzyć.

 

Nie chcemy psuć nikomu urlopowego nastroju, ale zachęcamy, do wyobrażenia sobie, co będzie, gdy podczas wymarzonego wypoczynku na stoku, gdzieś w dalekich Alpach, przydarzy się nieszczęśliwy wypadek wymagający hospitalizacji, a następnie transportu do kraju? Kto zapłaci za zabiegi medyczne w jedynej placówce medycznej w tym wykwintnym kurorcie? Kto ureguluje rachunek za przewiezienie nas, z nogami i ręką w gipsie, do Polski? Kto zorganizuje pobyt osoby nam bliskiej, która w tych trudnych chwilach przejedzie tysiące kilometrów, by nas w nieszczęściu wspierać?

 


Ubezpieczenie narciarskie z biurem podróży


Jeśli zdecydujemy się na zorganizowany wyjazd na narty, powinniśmy wiedzieć, że biura podróży zobligowane są wprawdzie do zapewnienia turystom, w tym narciarzom, ochrony ubezpieczeniowej od wymienionych w poprzednim akapicie wypadków losowych. Nie zapominajmy jednak, że ubezpieczenie jest kosztem, a biuro podróży – podobnie jak każda firma – chce minimalizować koszty.

 ochrona ubezpieczeniowa 
źródło: materiały własne
 

Czytamy Ogólne Warunki Ubezpieczenia


Czy w kwestii ubezpieczenia warto zdawać się wyłącznie na biuro podróży? Niewątpliwie z takiej opcji można skorzystać, ale nie wahajmy się poprosić o udostępnienie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Przeczytajmy je - bardzo uważniej - w domowym zaciszu. Touroperatora powinniśmy zapytać również o:
  1. wysokość sumy ubezpieczenia kosztów leczenia (KL) i następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).
Najczęściej spotykana kwota KL, na którą ubezpieczają biura podróży to ok. 10.000-15.000 euro. Są na szczęście touroperatorzy, którzy oferują swoim klientom polisy opiewające na 30.000 euro dla wyjazdów do państw europejskich i do 40.000 euro w przypadku podróży do pozostałych krajów świata.

  1. Szczegółowe informacje na temat wysokości kosztów leczenia w kraju, do którego się udajemy.
Oferowane w takiej polisie sumy KL mogą okazać się zbyt niskie, jeśli dla ratowania naszego życia konieczne będzie przeprowadzenie skomplikowanych zabiegów medycznych, a my sami będziemy musieli spędzić kilka dni w zagranicznym szpitalu.

Wybierz właściwą polisę

  1. Koszty leczenia przy chorobach przewlekłych.
Standardowe ubezpieczenie turystyczne, w tym również narciarskie, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe nie refunduje kosztów leczenia, jeśli konieczność hospitalizacji wystąpi na skutek powikłań związanych z chorobą przewlekłą, na którą cierpieliśmy jeszcze przed wyjazdem. Należy więc rozszerzyć naszą polisę o tę właśnie opcję. Jeśli tego nie zrobimy, a na skutek nasilenia dolegliwości lub powikłań związanych z chorobą przewlekłą trafimy do szpitala, wówczas do domu wrócimy z fakturą za koszty leczenia i pobytu w placówce medycznej. Towarzystwo na pewno odmówi jej pokrycia.

By uniknąć tych przykrych konsekwencji rozszerzmy więc naszą polisę na narty o koszty leczenia chorób przewlekłych, jeśli przykładowo przebyliśmy zawał, chorujemy na cukrzycę, mamy problemy z krążeniem, cierpimy na astmę czy epilepsję. O wykaz chorób przewlekłych zapytać możemy ubezpieczyciela.

choroba przewlekła w ubezpieczeniu

źródło: materiały własne

  1. Uprawianie sportów, które nie są objęte ochroną w standardowej polisie.
Bywa, że ubezpieczyciel za ekstremalne lub wyczynowe uprawianie sportu uważa wycieczki górskie. Z pewnością do aktywności podwyższonego ryzyka zalicza się jazdę na nartach, snowboardzie i skuterach śnieżnych. Szczegółowe informacje o tym, co towarzystwo definiuje jako ekstremalne lub wyczynowe uprawianie sportu znajdziemy w tzw. wyłączeniach odpowiedzialności.

Podsumowując:

Przed wyjazdem na wakacje z biurem podróży koniecznie należy zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie, jeśli:
suma oferowanego przez touroperatora ubezpieczenia KL i NNW jest za niska w stosunku do realnych kosztów leczenia w kraju, do którego się udajemy
cierpimy na choroby przewlekłe
zmierzamy oddawać się aktywności, która przez towarzystwa ubezpieczeniowe uważana jest za wyczynowe uprawianie sportu lub dyscyplinę ekstremalną

źródło: materiały własne

Dopasuj polisę


Ten niewielki wysiłek w przedwyjazdowych przygotowaniach pozwoli nam wykazać się przezornością. Dzięki niej wakacje będą naprawdę beztroskie, pozwolą zregenerować nadwyrężone siły i bez zbędnych obaw oddawać ulubionym dyscyplinom sportowym - czy będą to narty czy też snowboard - na których uprawianie trudno nam znaleźć czas wśród codziennych obowiązków.


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź