X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Raport: Ubezpieczenia narciarskie

Klienci, którzy chcą wykupić ubezpieczenie przed urlopem zimowym pytają właśnie o „ubezpieczenie narciarskie”, tymczasem jest to dokładnie ta sama polisa, którą ubezpieczyciele oferują latem. Jej zakres jest jednak bardzo szeroki i zabezpiecza ona przez cały rok, również podczas amatorskiego uprawiania sportów.

Każdego roku zwiększa się o kilka procent liczba osób wyjeżdżających na narty. Czy proporcjonalnie rośnie też odsetek tych, którzy przed urlopem wykupują ubezpieczenie narciarskie? Czy troska o ubezpieczenie jest na jednakowym poziomie zimą i latem? W jakich sytuacjach polisa jest potrzebna? I przede wszystkim jak wysokie są koszty troski o bezpieczeństwo?

Ubezpieczenie na zimowy wyjazd


- Wyjazd narciarski, tak jak każdy inny, podczas którego planujemy uprawiać sport, to moment, gdy bardziej jesteśmy narażeni na kontuzje. Jednak większość z nas się nad tym nie zastanawia, co pokazują nasze statystyki. Zimą polisę podróżną kupuje o 37 proc. mniej osób niż latem – mówi Łukasz Neska z eSKY.pl – Przypuszczam, że wynika to z tego, że na narty często wyjeżdżamy spontanicznie, na weekend.

Z danych serwisu eSKY.pl wynika, że przeciętny wyjazd na narty trwa 7 dni, jednak zdarzają się i krótkie 3 dniowe wypady (23 proc. wszystkich). Niezależnie od długości podróży o polisę troszczy się zaledwie co czwarty podróżny, a i tak prezentuje się to lepiej niż w roku ubiegłym, zainteresowanie ubezpieczeniami narciarskimi wzrosło od tego czasu o 25 proc. Przy czym dane te dotyczą wyjazdów, które są planowane, a nie organizowane spontaniczne.

Polisa porzebna na stoku


Jak wcześnie kupujemy polisę?


Z danych udostępnionych przez eSKY.pl wynika, że średni okres z jakim dokonujemy zakupu polisy to 30 dni, podobnie było w roku poprzednim. Mimo że jest to duże wyprzedzenie, w przypadku polis letnich jest ono jeszcze większe i najczęściej wynosi ok. 50 dni.

- Klienci, którzy chcą wykupić ubezpieczenie przed urlopem zimowym pytają właśnie o „ubezpieczenie narciarskie”, tymczasem jest to dokładnie ta sama polisa, którą oferujemy latem. Jej zakres jest jednak bardzo szeroki i zabezpiecza ona przez cały rok, również podczas amatorskiego uprawiania sportów – tłumaczy Łukasz Neska z serwisu eSKY.pl – Punkty, które szczególnie interesują narciarzy dotyczą: zwrotu kosztów w przypadku zaginięcia lub uszkodzenia wypożyczonego sprzętu, odszkodowania w razie zamknięcia tras zjazdowych, zwrotu kosztów wykupionego karnetu jeśli nie zostanie on wykorzystany, i co jest najbardziej oczywiste: transportu z miejsca wypadku – nawet gdy jest to transport śmigłowcem i pokrycia kosztów ratownictwa w górach.

ubezpieczenie narciarskie - statystyki GOPR

źródło: materiały własne


Ile należy zapłacić, żeby móc zimą wyjechać na urlop i czuć się bezpiecznie?

Średni koszt, jaki ponieśli turyści wyjeżdżający w styczniu 2012 to 60,9 PLN za całą podróż, rok wcześniej było to 57,9 PLN. Stała stawka jeżeli chodzi o dzień pobytu w jednym z państw na terenie Europy to 4,72 PLN.

Najwięcej ubezpieczeń zimowych kupowanych jest przed odpoczynkiem w takich krajach jak: Włochy – 17 proc. klientów eSKY.pl, Austria – 10 proc., Francja i Hiszpania – ex aequo po 7 proc.

Duże zainteresowanie polisą w przypadku wyjazdów na narty do regionów włoskich może być spowodowane m.in. tym, że w tym roku tamtejsze kurorty mają problemy ze śniegiem i klienci starają się zabezpieczyć przed ewentualnym zamknięciem stoków narciarskich.

W tym roku jest też większa liczba osób, które wyjadą na narty do krajów rozpatrywanych jako egzotyczne: Dubaju, RPA, Argentyny czy Kanady – to aż 2 proc. wszystkich klientów serwisu eSKY.pl. W przypadku tak odległych podróży ochronienie się polisą jest dużo bardziej oczywiste i ubezpieczenie zakupiła każda z tych osób.

Znajdź właściwe ubezpieczenie


Źródło: informacja prasowa eSky.pl

Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź