X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

ABC Bezpiecznego Narciarza

O czym nie można zapomnieć przed wyjazdem? Pierwsza sprawa to oddanie nart do serwisu i przede wszystkim sprawdzenie wiązań. Konserwacja sprzętu zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo podczas zjazdów. Aby czuć się całkowicie bezpiecznym na stoku, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. Wówczas większość problemów dotyczących sfinansowania ewentualnego leczenia, zorganizowania transportu przez ubezpieczyciela, czy wypłaty odszkodowania ograniczamy do niezbędnego minimum.

O czym nie można zapomnieć przed wyjazdem?

Pierwsza sprawa to oddanie nart do serwisu i przede wszystkim sprawdzenie wiązań. Konserwacja sprzętu zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo podczas zjazdów.
Szykuj kondycję przed wyjazdem. Odpowiednie zestawy ćwiczeń pomogą wzmocnić mięśnie i zmniejszyć ryzyko kontuzji na stoku.
Aby czuć się całkowicie bezpiecznym na stoku, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie narciarskie. Wówczas większość problemów dotyczących sfinansowania ewentualnego leczenia, zorganizowania transportu przez ubezpieczyciela, czy wypłaty odszkodowania ograniczamy do niezbędnego minimum.
Dodatkowo, jeśli wybieramy się do jednego z krajów z obszaru Unii Europejskiej lub do Szwajcarii, Lichtensteinu, Norwegii czy Islandii, nie zapomnijmy o udaniu się do najbliższego oddziału NFZ, aby uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego dla siebie i swojej rodziny. Wyrobienie jest darmowe i można to załatwić od ręki.
Zanim zaczniesz swój narciarski urlop, zapoznaj się warunkami polisy i informacjami, co robić w razie wypadku lub nagłego zachorowania. Jeżeli masz wątpliwości, nie domyślaj się - natychmiast wyjaśnij sprawę z ubezpieczycielem.
Nie zapomnij także zabrać ze sobą dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia. Najważniejsze dane to: numer polisy i numer telefonu alarmowego.

źródło: materiały własne

Pamiętaj o ubezpieczeniu


W czasie urlopu


Zastanów się, zanim zdecydujesz się na wypicie kilku piw przed założeniem nart. Jeśli znajdowałeś się pod wpływem alkoholu w czasie, gdy przydarzył ci się nieszczęśliwy wypadek, ubezpieczyciel może odmówić pokrycia ewentualnych kosztów pobytu w szpitalu i wypłaty odszkodowania.

Wybieraj dla siebie takie trasy, które są dostosowane do twoich możliwości. Panuj na stoku nad szybkością, a swoją jazdę dopasuj do swoich umiejętności, pogody, rodzaju i stanu trasy. W razie wypadku w miejscu nieprzeznaczonym dla zjazdów narciarskich, ubezpieczyciel także może odmówić pokrycia kosztów transportu, pobytu w szpitalu i wypłaty odszkodowania.

Zjeżdżaj tak, abyś nie stanowił zagrożenia dla innych i siebie. Zachowaj bezpieczną odległość w stosunku do innych narciarzy. W przypadku krzyżowania się tras, udziel pierwszeństwa jadącym wolniej bądź będącym bliżej skrzyżowania niż ty. Jeśli, przykładowo, ktoś ucierpi na stoku z naszej winy, nie posiadając wykupionego ubezpieczenia – oprócz sfinansowania leczenia - możemy być zobowiązani do wypłacenia takiej osobie stosownego zadośćuczynienia (obejmującego także nieobecność w pracy), a w niektórych przypadkach nawet renty.

W przypadku, gdy nieszczęśliwe znajdziesz się u lekarza lub w szpitalu, gromadź wszystkie dokumenty związane z leczeniem czy innymi kosztami objętymi ubezpieczeniem. Co prawda szpital rozlicza się z ubezpieczycielem bezgotówkowo, ale posiadanie dokumentów związanych z pobytem w zagranicznej klinice (wyniki badań, diagnoza lekarza, wypis ze szpitala, itp.) ułatwią wszelkie formalności, gdy będziesz domagał się wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia NNW.

Drobne koszty np. pojedynczych wizyt lekarskich czy zakupu lekarstw zwykle pokrywa ubezpieczony z własnej kieszeni. Aby jednak uzyskać zwrot od ubezpieczyciela, konieczne jest przedstawienie rachunków na wszelkie koszty poniesione na własną rękę, inaczej nie odzyskasz swoich pieniędzy.

W przypadku utracenia lub kradzieży nart lub innego sprzętu, niezbędne mogą okazać się także: kwit z przechowalni sprzętu narciarskiego, protokół zgłoszenia szkody na policji.


Co zrobić po powrocie z urlopu?


Jeśli w czasie urlopu narciarskiego, spotkało cię nieszczęśliwe zdarzenie lub przydarzył ci się wypadku, po powrocie zgłoś niezwłocznie szkodę u ubezpieczyciela. W tym celu wypełnij formularz zgłoszenia szkody oraz dołącz wszelką dokumentację (np. rachunki za leczenie). Zazwyczaj masz na to 7 dni od powrotu, więc nie zwlekaj. Jest to ważne w przypadku, gdy należy Ci się zwrot pieniędzy za poniesione za granicą koszty lub będziesz ubiegał się o odszkodowanie NNW za trwały uszczerbek na zdrowiu.

Kup polisę

W przypadku gdyby wszystko przebiegło pomyślnie, nie rezygnuj z wykupienia polisy narciarskiej następnym razem. Nie traktuj ubezpieczenia jako niepotrzebnego wydatku i pamiętaj o przezorności, która w razie niefortunnego zbiegu okoliczności może ocalić twój portfel przed dużymi wydatkami i pomóc w szybkiej rekonwalescencji.

Poradnik przygotowany przez TU Europa


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź