X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Narciarstwo biegowe a zjazdowe – różnice i podobieństwa

Data dodania: 2016-02-19

Narciarstwo zjazdowe i klasyczne są najpopularniejszymi formami narciarstwa. Do tego drugiego zaliczamy skoki narciarskie oraz biegi narciarskie. Wybierając się na stok, naturalnie będziemy potrzebować właściwego sprzętu. Możemy wypożyczyć go na miejscu lub kupić przed wyjazdem. Przy zakupie koniecznie zwróćmy uwagę, jaki typ nart wybieramy. Narty zjazdowe różnią się od biegowych, a źle dopasowane będą utrudniać poruszanie się po śniegu.

ubezpieczenie dla narciarzy
fot: pixabay.com

Podobieństwem z pewnością będzie sam fakt poruszania się na nartach z wykorzystaniem kijków. Sprzęt jednak jest zróżnicowany dla obydwu dyscyplin. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Polsce spotykamy się przede wszystkim z narciarstwem zjazdowym (alpejskim). Biegi narciarskie nie są niestety popularną dziedziną ze względu na mała liczbę tras. Niezależnie od tego, który rodzaj wybierzemy pamiętajmy, żeby przy zakupie polisy uwzględnić informację czy wybrany przez nas sport nie jest sklasyfikowany wysoce ryzykowny. Narciarstwo jest zazwyczaj zawarte w podstawowym wariancie, aczkolwiek musimy określić sposób jego uprawiania (amatorski, zawodowy, ekstremalny).

Bezpieczne zjazdy z polisą

Istota narciarstwa

Przy określaniu różnic warto rozpocząć od samej istoty obydwu rodzajów. Narciarstwo alpejskie polega na zjeździe po ośnieżonym stoku natomiast biegowe to przede wszystkim przemieszczanie się po rozległych terenach pokrytych śniegiem. W pierwszej formie dopuszcza się także zjazd po trawie lub igielicie, co pozwala na uprawianie sportu również w miesiącach, w których nie występuje śnieg. Niestety narciarze biegowi nie mają tyle szczęścia. Osoby, które chcą trenować biegi w polskich warunkach latem, zdani są na nartorolki, mające imitować prawdziwe poruszanie się na nartach po śniegu. Wyjeżdżając za granicę, gdzie spotkamy się z lepszymi warunkami, pamiętajmy o ubezpieczeniu kosztów leczenia.
 

Rodzaje sprzętu sportowego

Jedną z podstawowych różnic jest także sprzęt. Narty biegowe są znacznie lżejsze, węższe i dłuższe. Mają zapewnić wygodę podczas biegu i łatwość poruszania się. Za nabieranie prędkości odpowiada ciężar narciarza oraz odpowiednia technika. Wiązania do nart również są zróżnicowane. Podczas gdy przy zjeździe wystarczają uniwersalne zapewniające utrzymanie oraz bezpieczeństwo, biegowe dzielą się na trzy podstawowe rodzaje: NNN, SNS Profil oraz SNS Pilot.
 

Narciarstwo w polskich warunkach

Decydując się na narciarstwo zjazdowe możemy pozostać w Polsce i swobodnie wybrać ośrodek narciarski umożliwiający nam zjazdy na ośnieżonych stokach. W sytuacji niesprzyjających narciarzom warunków atmosferycznych, stosuje się specjalny system sztucznego naśnieżania, który nie stanowi ograniczeń w uprawianiu sportu. Biegi narciarskie nie są jednak rozwinięte na tyle, aby móc swobodnie trenować nawet zimą. Osoby, które zdecydowały się na ten sport, zmuszone są odwiedzić alpejskie kurorty, które posiadają wyznaczone trasy biegowe bądź Europę północną.
 

Dopasuj polisę do Twoich potrzeb

Wybierając się na narty musimy przewidzieć co wydarzy się na stoku. Niejednokrotnie może dojść do poważnych wypadków, których konsekwencje nie będą dla nas przyjemne. Zabezpieczeniem od ryzyka takich sytuacji będzie odpowiednie ubezpieczenie. Przy jego zakupie musimy określić jaki rodzaj sportu będziemy uprawiać. Będzie to miało wpływ na składkę polisy oraz otrzymanie odszkodowania.
 
Julietta Maciejak

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź