X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Pełna ochrona w dobrej cenie

Szukasz kompleksowej ochrony?
Koszty leczenia, NW, OC, assistance
Ubezp. sprzętu sportowego
Koszty ratownictwa i poszukiwania
Polisa online w 5 min!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Na narty w marcu i kwietniu 2017 - warto czy nie?

Data dodania: 2017-02-27

Luty w tym roku jest miesiącem dość łagodnym, choć wielce sprzyjającym dla narciarzy. Słońce grzeje, silnego mrozu nie ma i wcale nie jest zimno. Czy pogoda ta utrzyma się również w przeciągu następnych dwóch miesięcy, czy też należy już chować sprzęt narciarski?

Marzec i kwiecień 2017 - pogoda dla narciarzy

 
Zgodnie z przewidywaniami synoptyków, w ciągu następnych dwóch miesięcy pogoda na szczęście będzie przyjazna. Opady słabe, temperatura odpowiednio wysoka i nie będzie zbytnio wiało.
 
Marzec (np. w Zakopanem) minie głównie bez opadów. Niewielkiego deszczu możemy się spodziewać w drugiej połowie pierwszego weekendu (4-5 marca), aczkolwiek narciarzom będzie towarzyszyć piękne słoneczko. W przypadku pozostałych weekendów możemy się spodziewać małego zachmurzenia. Podobnej pogody możemy się spodziewać w innych miejscach - Szklarskiej Porębie, Szczawnicy, Zieleńcu, Szczyrku.
 
Kwiecień w tym roku będzie bardzo ciepły. W drugiej połowie temperatura sięgnie nawet 17 stopni Celsjusza. Temperatury poniżej zera można się spodziewać nocą na początku miesiąca, przez pierwszych kilka dni. W najpopularniejszych ośrodkach narciarskich będzie słonecznie, bez większych opadów i silnego wiatru. Niestety, jak i co roku, w kwietniu w Polsce już niewiele zdziałamy. Sugerujemy zatem rozejrzeć się za zagranicznym ośrodkiem.
 

Ubezpieczenie narciarskie w 2017 - porady i opinie

 
Polisa ubezpieczeniowa, skierowana do osób, które uprawiają sporty zimowe, różni się od zwykłego ubezpieczenia. Jej zakres został celowo dopasowany do miłośników nart, snowboardu, wspinaczki itp. Przy tym istnieje różnica, czy uprawia się narciarstwo zawodowo, czy też amatorsko.
 
Po wnikliwym researchu w sieci znaleźliśmy sporo poradników, na co należy w takim wypadku zwracać uwagę. Na przykład ubezpieczenie narciarskie (więcej na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/) według ekspertów danego serwisu to przede wszystkim polisa, która zawiera:
 
1.    Koszty leczenia;
2.    Koszty ratownictwa;
3.    Ubezpieczenie NNW;
4.    Ubezpieczenie OC;
5.    Ochronę bagażu (w tym sprzętu narciarskiego);
 
Zgodnie z opiniami na www.wakacyjnapolisa.pl bez dokładnego czytania zakresu OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) nie powinno się zawierać żadnej umowy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym. Osoby mniej doświadczone mogą wykupić ubezpieczenie całkowicie niedopasowane do charakteru wyjazdu i sposobu spędzania czasu na nartach. Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, każde ubezpieczenie jest inne, w zależności od tego, czy turysta wybiera się na narty zawodowo, czy też będzie spokojnie zjeżdżać z bezpiecznych stoków.
 

Noclegi dla narciarzy w marcu i kwietniu 2017

 
W Polsce sezon narciarski nie trwa tak długo, jak na przykład w Austrii czy Szwajcarii. Kończy się zazwyczaj wraz z końcem marca. Oczywiście nie wszędzie, jednak w kwietniu na narty lepiej się wybrać za granicę.
 
W związku z powyższym ceny noclegów w marcu za dobę wahają się w granicach od 50 do 100 złotych za jedną osobę. Dodatkowo wiele ośrodków pobiera również opłatę na rzecz Urzędu Miasta. Jest to zazwyczaj kilka złotych dziennie. Z doświadczenia jednak wiemy, że nie należy próbować oszczędzać na noclegach i wybierać najtańszych ofert. Koszt za dobę, za jedną osobę, w postaci 100-120 złotych to dość przyzwoita cena i tej kwoty należy się trzymać.
 
W kwietniu ceny noclegów są nieco niższe, choć również nie należy się sugerować reklamą 50 złotych za nocleg. Optymalny koszt wynosi ok. 100 zł.

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź