X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać?

Data dodania: 2017-02-07

Wybór ubezpieczenia narciarskiego nie zawsze jest prostą sprawą, ale na szczęście dzięki porównywarce polis, możesz tego dokonać w kilka minut. Najważniejsze jednak, aby sklasyfikować rodzaj sportu, jaki masz zamiar uprawiać oraz ustalić ryzyka, które ma obejmować ubezpieczenie na czas wyjazdu.

wybór ubezpieczenia narciarskiego

Źródło: pixabay.com

Dzięki systemom sztucznego naśnieżania, na polskich stokach możesz szusować od listopada do marca. Wyjeżdżając do alpejskich krajów, czas ten się wydłuża, a gdy wybierzesz się na lodowiec, warunki do uprawiania narciarstwa są niemal przez cały rok. Ubezpieczenie uwzględniające uprawianie wysokiego ryzyka, może więc okazać się przydatne w trakcie każdego wyjazdu.

Dopasuj ubezpieczenie

Jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać?


To, jakie ubezpieczenie narciarskie wybrać, będzie prawdopodobnie indywidualną kwestią, jest jednak kilka podstawowych ryzyk, które bezwzględnie musisz zawrzeć w polisie. Są to m.in.:
  • Koszty leczenia – najważniejszy, fundamentalny i zasadniczy element polisy. Ubezpieczenia turystyczne powstały właśnie po to, aby zagwarantować pokrycie kosztów leczenia tam, gdzie nasz NFZ nie dosięga. Dzięki ubezpieczeniu KL, masz możliwość otrzymania bezgotówkowej pomocy medycznej za granicą, zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach.
  • Assistance – tzw. pomoc informacyjna, czyli możliwość zwrócenia się do towarzystwa w razie nieszczęśliwego wypadku lub innych trudności w podróży. Dzięki infolinii, dowiesz się gdzie znajduje się najbliższy szpital, co robić, aby otrzymać odszkodowanie oraz jakie dokumenty będą Ci potrzebne. W assistance najczęściej zawiera się transport medyczny, który jest równie ważny, co koszty leczenia.
  • Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – czyli to, co najczęściej kojarzymy z ubezpieczeniem – możliwość otrzymania odszkodowania, jeżeli dojdzie do tytułowego nieszczęśliwego wypadku. Możesz ubiegać się o świadczenie jeżeli doznasz uszczerbku na zdrowiu lub jeżeli umrzesz, Twoja rodzina je otrzyma.
  • Odpowiedzialność Cywilna – dotyczy szkód wyrządzonych przez Ciebie w życiu prywatnym. Bardzo ważne, gdy w wyniku zderzenia, poszkodowany poniesie straty, w najlepszym przypadku jedynie w sprzęcie. Większym problemem okaże się sytuacja, gdy potrącony na stoku będzie wymagał rehabilitacji.

W jakim towarzystwie kupić polisę na narty?


Jak wiadomo, wybór ubezpieczenia narciarskiego może być czasem utrudniony przez liczbę towarzystw, które takie polisy oferują. W porównywarce po wypełnieniu formularza i zaznaczeniu interesującego Cię zakresu, otrzymasz listę ofert w wyszczególnionymi sumami ubezpieczenia oraz cenami. Pierwszym na co zwrócisz uwagę, będzie prawdopodobnie koszt. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zapoznaj się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i sprawdź, czy dana oferta nie posiada wyłączeń, które będą Cię dotyczyć i przez które ochrona nie zawsze będzie obowiązywać.

To w OWU znajdziesz również informację, do jakiej grupy ryzyka towarzystwo zakwalifikowało sport, który zamierzasz uprawiać. Ważne, aby przy zakupie wybrać odpowiedni rodzaj ryzyka, jeżeli bowiem zakupimy niewystarczającą ochronę, ewentualne koszty z tego wynikające, będziesz musiał pokryć samodzielnie. Wybór polisy nie zawsze jest prosty, ale warto poświęcić kilka chwil i podczas wyjazdu mieć zapewniony spokój o własne bezpieczeństwo.

Julietta Pawlak

kup ubezpieczenie narciarskie

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź