X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na narty do Włoch?

Data dodania: 2016-06-29

Niektóre alpejskie lodowce są dostępne dla narciarzy przez cały rok. Spośród ponad 200 ośrodków narciarskich zlokalizowanych na terenie Włoch kilka funkcjonuje od września aż do czerwca. To doskonała alternatywa dla spędzania czasu w skąpanych słońcem włoskich miastach, ale czy równie bezpieczna poza sezonem?

ubezpieczenie na narty do Włoch

fot. pixabay.com

Powodów do zapewnienia sobie komfortu podczas aktywnego wypoczynku w górach jest dużo. Głównym z nich jest zabezpieczenie finansowe na wypadek przykrego zdarzenia na stoku. Narty czy snowboard – uprawiane zawodowo czy amatorsko – są dyscyplinami wysokiego ryzyka, więc z punktu widzenia ubezpieczycieli wystąpienie urazu, kontuzji bądź kolizji jest o wiele większe niż np. w trakcie jazdy rowerem (poza specyficznymi odmianami typu downhill).
 

Zobacz jakie możliwości daje porównywarka


Amatorsko albo ekstremalnie

Bez względu na porę wyjazdu warto już wcześniej skompletować potrzebne akcesoria – robiąc to poza sezonem można uniknąć kolejek i zyskać więcej czasu na przeanalizowanie całej oferty, łącznie z tą dotyczącą polis turystycznych na wyjazd do Włoch.

Warto też pamiętać, że taka polisa jest nazywana narciarską, a przez to nie obejmuje wyjazdu zagranicznego dla wszystkich turystów tylko tych, którzy deklarują aktywny wypoczynek. jako ogółu. Jeśli osoba planująca podróż decyduje się na uprawianie sportów zimowych, powinna wskazać w opcjach zamiar aktywnego spędzania czasu na górskich stokach.
 
Towarzystwa Ubezpieczeniowe narty oraz snowboard zaliczają do sportów mniejszego lub większego ryzyka zgodnie z poniższymi definicjami:
 

Amatorskie uprawianie narciarstwa i snowboardu służy głównie odpoczynkowi i rozrywce. Rozszerzenie to dotyczy wyłącznie jazdy na oznakowanych szlakach.

 

Ekstremalna jazda na nartach czy snowboardzie to taka, która odbywa się w warunkach dużego ryzyka oraz zagrożenia życia, np. poza trasą i wymaga ponadprzeciętnych umiejętności (narciarstwo ekstremalne/zjazdy ekstremalne, skialpinizm, jazda po muldach, heliskiing, freestyle, skoki i ewolucje snowboardowe).

 

Ryzyko na własne życzenie

Rozróżnienie sportów na amatorskie i ekstremalne wzięło się ze stopnia ryzyka na zdrowiu i życiu uprawiających narciarstwo czy snowboarding. Ale nie mniejszym zagrożeniem na stoku są osoby traktujące ten sport zupełnie amatorsko. Chodzi przede wszystkim o brak przygotowania fizycznego i zdolności potrzebne do uniknięcia zderzenia z innym zjeżdżającym.

Dlatego, jeśli samemu nie jest się pewnym własnych umiejętności, lepiej w przyszłej polisie uwzględnić OC – to pozwoli na uniknięcie finansowych roszczeń ze strony osoby poszkodowanej w kolizji.
 

Nie przepłacaj i ciesz się górami

 

Kiedy na narty?

Włochy są obok Francji, Austrii i Szwajcarii jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów do uprawiania sportów zimowych. Świadczy o tym infrastruktura ponad 200 ośrodków narciarskich oraz naturalne warunki klimatyczne.
 
Najwcześniej można poszusować w Tyrolu Południowym – jako pierwszy otwiera się ośrodek Schnalstal/Kurzras położony na wysokości 1999-3220 m.n.p.m.
 
W październiku jest okazja skorzystania z kolejnych dwóch: Kaloria-Monte Cristallo-Mietres w regionie Wenecja Euganejska oraz Sextner Dolomitem-Alta Austeria w Południowym Tyrolu.


LISTOPAD
- ostatni weekend
Monte Bondone
Comprensorio Ski Civetta
Caspoggio
Abetone
Cimone i 24 inne ośrodki
GRUDZIEŃ
- 1.weekend
Usseglio
Torgnon
Tarvisio
Prati di Tivo
Pescocostanzo i 48 innych ośrodków
GRUDZIEŃ
- 2. weekend
Pratospilla
Belpiano
Alpette
Pian Neiretto
Careggine i 37 innych ośrodków
GRUDZIEŃ
- 3. weekend
Fumaiolo
Monte San Primo
Passo Penice
Watles
Rucas di Bagnolo i 52 inne ośrodki
2016/2017
- okres świąteczno-noworoczny
Teglio
Febbio
Sauris
Valle Vigezzo
Monte Sirino i 23 inne ośrodki

Tabela 1. Przewidywany termin otwarcia ośrodków narciarskich
we Włoszech w 2016 roku
 

Uwaga na karencję

Dobrą informacją dla osób decydujących się na wyjazd na narty w ostatniej chwili jest dostępność polisy turystycznej nawet w trakcie pobytu zagranicznego. Jednak zainteresowany takim ubezpieczeniem musi liczyć się z kilkudniowym okresem karencji i zakupem produktu pod presją czasu.
 
O ile wyjazd do Włoch w Alpy może być decyzją podjętą spontanicznie, to zakup ubezpieczenia przez internet należy przeprowadzić spokojnie i bez pośpiechu, aby posiadać rozwiązanie rzeczywiście dopasowane do własnych potrzeb i nie przepłacać. 
 
Stąd warto zapoznać się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia w każdym z branych pod uwagę produktów i przeanalizować te same fragmenty przyszłej umowy. Może okazać się, że kwestia np. ubezpieczenia bagażu jest w droższym Towarzystwie traktowana na bardziej preferencyjnych warunkach.

Gdzie jechać na narty do Włoch? Przeczytaj na https://rankomat.pl/turystyka/gdzie-jechac-na-narty-do-wloch-przewodnik-po-najpiekniejszych-kurortach
 

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2023

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź