X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Zwrot kosztów za:

niewykorzystany karnet zjazdowy
zamknięcie tras zjazdowych
niewykorzystanie wypożyczonego
sprzętu sportowego
W opcji Warta SKI Plus!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

Co powinna zawierać polisa na narty lub snowboard

Nadszedł czas zimowych urlopów, ferii, weekendowych wyjazdów na narty. Jeśli szukasz informacji o ubezpieczeniach na narty, czy snowboard, oznacza to, że jesteś jedną z bardziej świadomych osób zdających sobie sprawę z ryzyk, jakie pociągają za sobą sporty zimowe. Idąc tym tropem, mam nadzieję, że trafiłeś tu, ponieważ chcesz być świadomy tego, czego potrzebujesz i nie zadowolisz się byle jaką ofertą.


Ubezpieczenie na narty czy snowboard to ochrona z zakresu ubezpieczeń turystycznych. Najczęściej jest to zwykłe ubezpieczenie, w którym trzeba wykupić zwyżkę za uprawianie sportów podwyższonego ryzyka. Czasami towarzystwa ubezpieczeniowe tworzą specjalne – dedykowane miłośnikom białego szaleństwa – pakiety, takie jak Signal Iduna SKI czy Europa Ski i Sport. Jednak są to produkty niejednokrotnie nieadekwatne do realnych potrzeb narciarza (za niskie sumy ubezpieczenia, ograniczony zakres).

Koszty leczenia (KL) 


Jest to podstawowa, a zarazem obowiązkowa pozycja w takim ubezpieczeniu. Dzięki tej opcji w razie potrzeby będziesz leczony w szpitalu, będziesz mógł pójść do lekarza, jeśli się przeziębisz czy zatrujesz. Będziesz mógł wyleczyć ostry stan zapalny zęba, czy zrobić niezbędne badania zlecone przez lekarza.

Jedynym warunkiem jest powiadomienie całodobowego centrum alarmowego, że coś się dzieje i zastosowanie się do ich wytycznych (oczywiście jeśli ubezpieczony będzie w stanie się skontaktować ze względu na stan zdrowia). Suma ubezpieczenia powinna być adekwatna do miejsca, w które się wyjeżdża i wynosić nie mniej niż 100 tys. zł.


Assistance (ass)


Często ukryte w ramach kosztów leczenia, wciąż mało znane klientom towarzystw ubezpieczeniowych i niedoceniane ubezpieczenie mające za zadanie objąć opieką osobę ubezpieczoną i jej rodzinę w razie jakiegokolwiek wypadku, czy awarii podczas wyjazdu. Ubezpieczenie to zapewnia pomoc informacyjną, pokrycie kosztów noclegu, opieki, wcześniejszego powrotu do kraju, przyjazdu osoby bliskiej do poszkodowanego i wiele innych.

Ważne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, jednak zawsze trzeba sprawdzić, czy dane assistance zapewnia opiekę nad nieletnimi w razie gdy ich opiekunowie zostali poszkodowani. Suma ubezpieczenia na ogół jest równa sumie ubezpieczenia kosztów leczenia (choć na wiele usług są limity).

Sprawdź co może zawierać Twoja polisa


Koszty ratownictwa i poszukiwania


Zazwyczaj występują w ramach kosztów leczenia lub assistance. Za granicą element polisy niezbędny, gdyż w wielu krajach akcje ratownicze są płatne (jak w Czechach, na Słowacji, we Włoszech, Austrii, czy Francji). Bez tej opcji zostaniemy obciążeni wszystkimi kosztami związanymi z udzieleniem pomocy w górach – poczynając od zwiezienia ze stoku, poprzez wyjście ekipy poszukiwawczej, kończąc na użyciu śmigłowca.


Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NW lub NNW)


Ubezpieczenie, z którego zostaje wypłacone odszkodowanie w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu. Są to między innymi wszelkiego rodzaju złamania, utraty kończyn, trwałe oszpecenia bliznami, uszkodzenia słuchu, wzroku itp. W pakietach narciarskich polecam wzięcie maksymalnej możliwej sumy ubezpieczenia, ponieważ jest to opcja bardzo tania (zazwyczaj kilka-kilkanaście złotych na jeden wyjazd), a wypłata następuje za każdy 1% uszczerbku na zdrowiu.

Niestety wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie uznaje bardzo częstych u narciarzy kontuzji, takich jak zwichnięcia, naderwania, urazy kolana. Tutaj warto przed wykupieniem polisy poczytać warunki ubezpieczenia lub popytać na infolinii, co dana oferta obejmuje swoim zasięgiem.


Odpowiedzialność cywilna (OC)


Niezwykle ważny element polisy. Narciarstwo to sport charakteryzujący się dużą ilością wypadków, uprawiany często wśród tłumu innych ludzi. Podczas wypadku możemy nie tylko sami zostać poszkodowani, możemy także zrobić krzywdę osobie trzeciej. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej chroni sprawcę przed wszelkimi konsekwencjami finansowymi, jakie mogą być związane z wyrządzeniem szkody.

oc za granicą

źródło: materiały własne

Ubezpiecz się na wyjazd


Ubezpieczenie bagażu


Z założenia ma chronić nasz dobytek przed kradzieżą lub zniszczeniem. W rzeczywistości ubezpieczenie posiada liczne wyłączenia i ograniczenia. A do tego mocno podraża koszt polisy. Otóż odszkodowanie dostaniemy wyłącznie wtedy, gdy zginie z zamkniętej przechowalni bagażu lub bagażnika autokaru, a my mamy na to kwit lub gdy zginie z zamkniętego bagażnika samochodu lub pokoju hotelowego i potrafimy to udowodnić.

Dodatkowo prawie zawsze sprzęt elektroniczny, gotówka i inne cenne rzeczy są wyłączone z ochrony ubezpieczeniowej – a więc laptopy, aparaty fotograficzne, tablety, telefony komórkowe i inne.


Ubezpieczenie sprzętu sportowego


Bardzo podobna sytuacja jak przy ubezpieczeniu bagażu. Liczne wyłączenia i bardzo droga opcja w polisie. Nikt nie odda nam pieniędzy za sprzęt, który zginął na stoku, z bagażnika na dachu samochodu, czy stojąc i schnąć w holu pensjonatu, w którym mieszkamy. Sprzęt musiałby albo ulec zniszczeniu w wyniku wypadku, albo zaginąć z profesjonalnych przechowalni czy zamkniętych schowków.


Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź