X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

Wyjazd grupowy 10% zniżki!

Planujesz wyjazd w większej grupie?
Wybierz sprawdzonego partnera!
Specjalna oferta przygotowana
Dla większych grup
Od 10 do 100 osób!

Wyjazd rodzinny 15% zniżki!

Szukasz polisy dla całej rodziny?
Najlepsza ochrona w dobrej cenie
Dla Ciebie i Twoich bliskich
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Aktywny wypoczynek z rodziną

Sport i rekreacja

Lubisz aktywnie wypoczywać na stoku
Narty lub snowboard za granicą?
Szukasz odpowiedniej ochrony?
KL, OC, NNW, koszty ratown. i inne
Ta polisa jest dla Ciebie

Samodzielny wybór

Nie chcesz gotowych rozwiązań?
Sam wybierz zakres
Sam ustal sumy ubezpieczenia
Sam modyfikuj cenę swojej polisy
Online - ochrona już od jutra!

Korzyści

Ubezpieczenie turystyczne onlineSzybko i wygodnie, bez wychodzenia z domu
Ubezpieczenie turystyczne przez InternetBez wypełniania tradycyjnych druków - formularze online
Zamów ubezpieczenie turystyczne przez InternetZamów gdziekolwiek jesteś - 24 h/doba,
7 dni w tygodniu
Czytaj artykuły o ubezpieczeniu turystycznymDowiedz się więcej o ubezpieczeniach z artykułów online

A co gdybyś to ty był Schumacherem albo Merkel?

Zima ledwo się rozkręca, ferie przed nami, a już docierają do nas wiadomości o poważnych wypadkach na nartach. W ostatnich dniach ubiegłego roku ulegli im m.in. Michael Schumacher i Angela Merkel. Oni najlepszą możliwą opiekę lekarską mają zapewnioną niezależnie od kosztów, a co gdyby takiemu wypadkowi uległ ktoś z mniej głośnym nazwiskiem?Zima ledwo się rozkręca, ferie przed nami, a już docierają do nas wiadomości o poważnych wypadkach na nartach. W ostatnich dniach ubiegłego roku ulegli im m.in. Michael Schumacher i Angela Merkel. Oni najlepszą możliwą opiekę lekarską mają zapewnioną niezależnie od kosztów, a co gdyby takiemu wypadkowi uległ ktoś z mniej głośnym nazwiskiem?

Ubezpieczenie dla Ciebie

Wspólnie z ekspertami Mondial Assistance sprawdziliśmy (w oparciu o doniesienia prasowe) ile leczenie takich urazów kosztowałoby polskiego turystę szusującego po szwajcarskich Alpach.


Najlepszy sprzęt nie wystarczy


M. Schumacher szybko jeździł tylko bolidem formuły 1, jego feralny zjazd na nartach wg pierwszych wyników śledztwa nie był raczej szybki. Można się też spodziewać, że osoba tak dobrze sytuowana miała najlepszy sprzęt – nie tylko narty i kombinezon, ale przede wszystkim kask. Niestety nawet to nie uchroniło go od bardzo poważnego urazu. Zjeżdżał wprawdzie poza trasą, ale nie była to trasa ekstremalnie trudna, raczej łącznik pomiędzy innymi drogami zjazdowymi.
 
Akcja ratownicza była dosyć skomplikowana. Ze stoku zabrał go helikopter (koszt około kilkunastu tysięcy w przeliczeniu na złote). Hospitalizacja, w tym dwie operacje, pobyt na oddziale intensywnej terapii przez 12 dni może kosztować ponad 900 tys. zł. W przypadku polskiego turysty konieczny byłby transport do kraju air ambulansem (oczywiście pod warunkiem poprawy stanu zdrowia, po wydaniu zgody przez lekarzy) – minimum 40 tys. zł, dodatkowo transport z lotniska do szpitala to około 2 tys. zł.
 
Całość daje drastyczną kwotę przekraczającą znacznie milion złotych!
 
  akcja ratownicza a ubezpieczenie  
źródło: materiały własne
 

Biegówki (trochę) bezpieczniejsze


Pani Kanclerz Angela Merkel jeździła na nartach biegowych, które wydają się bezpieczniejsze, chociażby ze względu na prędkość jaką na nich się osiąga. Niestety jak widać po jej przykładzie tego typu narciarstwo też niesie ze sobą ryzyko kontuzji. Zapewne niemieckie służby dokładnie sprawdziły wcześniej trasę, jej poziom trudności i dopasowanie do umiejętności Pani Kanclerz, asekurowały ją też w czasie przejażdżki, a jednak nie zapobiegło to wypadkowi.
 
 
W tym przypadku transport z miejsca zdarzenia możliwy był ambulansem co daje koszt mniej więcej 10 tys. zł. Konieczna była operacja ortopedyczna, ceny takich zabiegów w krajach alpejskich są bardzo wysokie, zwłaszcza w Szwajcarii – razem z pobytem w szpitalu w tym kraju może kosztować 90 tys. zł. Transport do kraju to w zależności od środka transportu (ambulance lub transport lotniczy) od 10 do ponad 40 tys. zł.
 
Całość niezależnie od wariantu to znacznie ponad 100 tys. zł!

Porównaj najlepsze polisy

Komentarz:


Niestety narciarstwo to bardzo ryzykowny sport, a leczenie jest drogie, bo urazy zwykle zalicza się do poważnych. Jak widać po tych przykładach ani nowoczesny sprzęt, ani specjalna ochrona nie gwarantują bezpieczeństwa. Skoro przydarzyło się to tak znanym i chronionym ludziom, to tym bardziej trzeba być ostrożnym wobec siebie. Przecież nie każdy z nas dysponuje najnowocześniejszymi i superbezpiecznymi kaskami, a już na pewno mało kto ma wokół siebie ochronę służb specjalnych.
 
Kwoty na leczenie tych przypadków, wyliczone wprawdzie szacunkowo, ale jednak oddające rząd wielkości mogą być przerażające. Niestety w takich przypadkach ubezpieczenie NFZ i karta EKUZ nie załatwią sprawy, bo refundacja nie obejmuje chociażby kosztów transportu medycznego, nawet koszty leczenia szpitalnego wcale nie muszą być pokryte przez NFZ. Wszystkie koszty pokrywa natomiast ubezpieczenie turystyczne, które w większości towarzystw kosztuje kilkanaście złotych za dzień na osobę.
 
Kupując ubezpieczenie turystyczne pamiętajmy, żeby precyzyjnie określić gdzie jedziemy i co będziemy robić. To pozwoli dobrać odpowiednią polisę z realną ochroną zarówno w odniesieniu do rodzaju uprawianego sportu, jak i sum ubezpieczenia na jakie będziemy mogli liczyć po ewentualnym wypadku – komentuje Tomasz Brożyna dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance

 
Źródło: Mondial Assistance
 
Redakcja portalu:

Ubezpieczenienarciarskie.pl

Ubezpieczenia online.pl Rankomat Sp. z o.o. Sp. k. © 2024

Home     -     Regulamin     -     Polityka prywatyności     -     O nas     -     Kontakt     -     Ubezpieczenie na narty
Generali Warta AXA Signal-Iduna ERV - Europäische Reiseversicherung AGTU Europa
witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.72 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.72
/ 5.00 sprawdź